Aplikace umožňuje procvičování a následné vyhodnocení testů a tematicky zaměřených skupin úloh z českého jazyka a literatury a z matematiky v podobě blízké reálnému formátu zkoušky.

Centrum připravilo aplikaci v rámci podpůrné kampaně Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy "Přijímačky bez obav" s cílem usnadnit uchazečům přípravu na jednotnou přijímací zkoušku. Prostřednictvím aplikace můžete řešit celý test nebo si vybrat samostatnou tematicky zaměřenou skupinu úloh. Následně si můžete test i úlohy vyhodnotit prostřednictvím zobrazení klíče správných řešení. K dispozici jsou i vzorová řešení některých úloh.

V současné době můžete v aplikaci procvičovat testy a skupiny úloh z 1. a 2. řádného termínu jednotné přijímací zkoušky 2019. Další testy z přechozích let budou zpřístupňovány v průběhu května.

Aplikaci k procvičování testů a úloh naleznete na adrese procvicprijimacky.cermat.cz.

Výuková a instruktážní videa

K přípravě na zkoušku můžete využít také YouTube kanál Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, na kterém byla v rámci kampaně "Přijímačky bez obav" zveřejněna tematicky zaměřená výuková a instruktážní videa, jejichž cílem je pomoci uchazečům seznámit se s obsahem testů. Kanál ministerstva se vyplatí sledovat, v průběhu května na něm budou zveřejňována další videa.

Průvodci řešením testů

Kromě webové aplikace Centrum připravilo pro uchazeče, kteří budou konat jednotnou přijímací zkoušku, průvodce řešením vybraných didaktických testů z matematiky a z českého jazyka a literatury.

Průvodce řešením jednotlivých testů pro čtyřleté obory vzdělání (včetně nástavbových studií) a víceletá gymnázia naleznete v sekci Průvodci řešením testů.

Tyto materiály je vhodné využít jako doplňky při kontrole, případně řešení testů. Upozorňujeme, že řešení uvedená v průvodcích jsou pouze ukázkami možných řešení a úlohy mohou být řešeny mnoha dalšími způsoby.

V průběhu května budou na webu zveřejňována další vydání průvodce. Kromě již zveřejněných průvodců můžete při přípravě na jednotnou přijímací zkoušku využít také testová zadání, záznamové archy a klíče správných řešení didaktických testů z matematiky a z českého jazyka a literatury od roku 2015, které jsou k dispozici v sekci Testová zadání k procvičování. Základní doporučení ke zkoušce a další užitečné informace, např. jak správně vyplnit záznamový arch, naleznete v sekci Přijímačky bez obav.

Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání | © 2019 Všechna práva vyhrazena
Textová verze | Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti

Evropská unie logoEvropské strukturální fondy logoMinisterstvi školství mládeže a tělovýchovy logo